«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն նոյեմբերի 18-ին Երևանում կազմակերպել է դասական ֆակտորինգի ծառայության վերաբերյալ սեմինար պարապմունք` տնտեսության տարբեր ոլորտների գործարարների մասնակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, սեմինար պարապմունքի կազմակերպումը նպատակ ուներ գործարար հասարակությանը ներկայացնել ծառայության կարևորությունն ու առավելությունները ներկայիս ֆինանսական շուկայի պայմաններում, լուսաբանել ծառայության պայմանները և առաջարկել փոխշահավետ համագործակցություն:
«Սեմինարի մասնակիցները ծանոթացան Ամերիաբանկի դասական ֆակտորինգի նոր ծրագրին, (առանց ռեգրեսի իրավունքի ֆակտորինգային ֆինանսավորում), որի ներքո Բանկը պատրաստ է ձեռք բերել իր կողմից հրապարակած ցանկում ընդգրկված ընկերությունների հանդեպ մատակարարների ունեցած դրամական պահանջները` վճարելով մատակարարված ապրանքի/ծառայության զեղչված արժեքը. զեղչատոկոսը` սկսած տարեկան 14%-ից, ֆինանսավորումը` ՀՀ դրամով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ամերիաբանկը հայտնեց իր պատրաստակամությունը` քննարկելու առաջարկություններ հրապարակված ցուցակը համալրելու վերաբերյալ: Մասնակիցները ներկայացնում էին գործունեության ամենատարբեր ուղղություններ` շինարարություն, բեռնափոխադրում, դեղագործություն, գովազդ և այլն: Ամերիաբանկը նախատեսել է շարունակել սեմինար պարապմունքները` կազմակերպելով դրանք առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում, շաբաթական երկու օր` երեքշաբթի և հինգշաբթի օրերին:

ЗАО «Америабанк» провел семинар-тренинг с участием предпринимателей различных сфер экономики Армении, касающийся услуге классического факторинга. Как сообщает пресс-служба банка, целью мероприятия было представить важность и преимущества услуги в нынешних условиях финансового рынка, представить условия предоставления услуги, а также предложить взаимовыгодное сотрудничество.
«Участники семинара ознакомились с новой программой классического факторинга Америабанка, при котором он готов приобрести денежные обязательства компаний, перед поставщиками, выплачивая сниженную стоимость предоставленных товаров и услуг: процентная ставка – от 14%, финансирование в драмах», – говорится в сообщении.
Америабанк выразил готовность обсудить предложения по пополнению списка компаний, желающих воспользоваться данной услугой. Участники семинара представляли различные сферы экономики: строительство, грузоперевозки, фармацевтика, реклама и др. Америабанк предусматривает продолжить семинар-тренинг в течение ближайших двух недель по вторникам и четвергам.