Նոյեմբերի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362.50 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 359.87 դրամ` նոյեմբերի 19-ի համեմատ նվազելով 0.36 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 499.75 դրամ է` նվազելով 5.36 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.03 կետով` կազմելով 11.76 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,75 млн. по курсу 362,50 драм за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362,50 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 22 ноября составил 359,87 драмов, сократившись по сравнению с 19 ноября на 0,36 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 499,75 драма, сократившись на 5,36 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,03 пункта, составив 11,76 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.