Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «ԻՆՏԵՐ ՌԱՕ ԵԷՍե ԲԲԸ կառավարման նախագահ Բորիս Կովալչուկին և «Հայաստանի էլեկտրական ցանցերե ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Եվգենի Գլադունչիկին:
Ինչպես նշվում է Հայաստանի կառավարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, հանդիպման ժամանակկողմերըգոհունակություն են հայտնելերկկողմ կառուցողական համագործակցության ընթացքից` բարձր գնահատելով համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացումը:
Քննարկվել են «Հայաստանի էլեկտրական ցանցերե ՓԲԸ կողմից Հայաստանի Հանրապետության տարածքում էլեկտրական ենթակայանների վերազինմանն ու վերակառուցմանն առնչվող հարցեր: Երկկողմ գործակցության ընդլայնման համատեքստում զրուցակիցներն անդրադարձել են հետագա ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял председателя правления ОАО «ИНТЕР РАО ЕЭС» Бориса Ковальчука и генерального директора ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) Евгения Гладунчика.
Как отмечается в сообщении пресс-службы правительства Армении, в ходе встречи стороны выразили удовлетворение процессом двустороннего конструктивного сотрудничества, высоко оценив эффективную реализацию совместных программ.
Были обсуждены вопросы, касающиеся переоборудования и восстановления электрических подстанций на территории со стороны «Электрических сетей Армении».