26 Նոյեմբեր 2010 - 11:10 AMT
2010 թվականի դեկտեմբերի 2-ին «Շիրակ տեխնոլոգիական ընկերությունը» SAP-CIS ընկերության հետ համատեղ կազմակերպում է բիզնես ֆորում «SAP-ի մուտքը Հայաստան» վերնագրով: Միջոցառմանը ներկա կլինեն ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար
Ներսես Երիցյանը, SAP-ԱՊՀ երկրների գլխավոր տնօրեն Վլադիսլավ Մարտինովը, SAP-ի փորձագետներ և պաշտոնատար անձիք: Միջոցառմանը հրավիրված են նաև Հայաստանում գործող ավելի քան 150 առաջատար բիզնես ձեռնարկությունների տնօրեններ, ֆինանսների գծով պատասխանատուներ տնտեսության բազմաթիվ առանցքային ոլորտներից՝ ֆինանսաբանկային, ապահովագրական, aրդյունաբերական, առևտրային, շինարարական, պետական, ինչպես նաև տնտեսական ոլորտի վերլուծաբաններ և առաջատար լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ, ասվում է«Շիրակ տեխնոլոգիական ընկերության» մամլո հաղորդագրության մեջ :
Բիզնես ֆորումի նպատակն է հայաստանյան ընկերություններին իրազեկել SAP-ի բիզնեսի կառավարման լավագույն լուծումների մասին, որոնք ներդրվել և կիրառվում են աշխարհի ամենաազդեցիկ ընկերությունների և հաստատությունների կողմից: SAP ընկերությունը գործում է աշխարհի 120 երկրներում, և ավելի քան 20 արդյունաբերական ոլորտներում գործող 97000 ընկերություններ կիրառում են SAP-ի ծրագրային լուծումները:
Շիրակ տեխնոլոգիական ընկերությունը (ՇՏԸ ՍՊԸ) հիմնադրվել է 2001 թվականին: Ընկերությունն անցել է հաստատագրված ճանապարհ բարձր տեխնոլոգիաների ասպարեզում` կիրառելով նորարարական լուծումների վրա հիմնված հետազոտական և գիտական մոտեցումներ:

26 Ноябрь 2010 - 11:10 AMT
Один из крупнейших разработчиков программного обеспечения в Европе, немецкая компания SAP входит на армянский рынок. В связи с этим событием 2 декабря в Ереване состоится бизнес-форум, организаторами которого являются «Технологическая компания Ширак» в сотрудничестве с SAP-СНГ. Как сообщили PanARMENIAN.Net в «Технологической компании Ширак», в рамках бизнес-форума, армянские предприятия ознакомятся с лучшими решениями SAP в области управления бизнесом. В мероприятии примут участие министр экономики Армении Нерсес Ерицян и генеральный директор SAP в странах СНГ Владислав Мартынов.
Компания SAP занимается разработкой автоматизированных систем управления внутренними процессами предприятия, такими как: бухгалтерский учет, торговля, производство, финансы, управление персоналом, управление складами и т. д. SAP работает в 120 странах мира, где решения компании используются в более чем 20 промышленных сферах 97 000 компаниями.