2010թ. նոյեմբերի 22-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 69,549,055 ԱՄՆ դոլար` 360.78 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 76,986,813 ԱՄՆ դոլար` 361.89 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,455,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360.86 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,406,940 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361.55 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 15-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 16.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 39.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 22 по 26 ноября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 69,549,055 долларов США по 360.78 драмов/1 доллар США и продано 76,986,813 долларов США по 361.89 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,455,000 долларов США по 360.86 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,406,940 по 361.55 драмов/1 доллар США.
С 15 по 21 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 16,6 млрд. драм, а долларовых кредитов – 39,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.