Ֆրանսիացի մասնագետները հայկական հեռուստաալիքներին ներկայացնելու են թվային հեռարձակման համար նախատեսված սարքավորումները և ծրագրային ապահովումը: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ին Apaga Technologies ընկերությունը, Հայաստանի հեռուստաընկերությունների ներկայացուցիչների համար անցկացվելու են անհատական երկժամյա շնորհանդեսներ թվային հեռուստատեսության այնպիսի հնարավորությունների մասին, ինչպիսին է Grass Valley և NewTek ընկերությունների արտադրանքի օգնությամբ վիրտուալ ստուդիայի ստեղծումը: Շնորհանդեսները տեղի են ունենալու նոյեմբերի 30-ից դեկտեմբերի 2-ը «Մարիոթ Արմենիա» հյուրանոցում:
Grass Valley և NewTek ընկերությունները Emmy մրցանակի դափնեկիր են: Grass Valley-ն արտադրում է բազմաֆունկցիոնալ համակարգեր թվային կամ անալոգային ազդանշանի տարածման և առաքման համար, վերգետնյա, մալուխային, արբանյակային, IPTV և բջջային հեռուստատեսության համար: NewTek-ը տեսամոնտաժի, TV ծրագրերի, 3Դ անիմացիաների և հատուկ էֆեկտների համար ծրագրային և գործիքային ապահովման առաջատար արտադրող է:

29 Ноябрь 2010 - 09:57 AMT
Французские специалисты представят армянским телеканалам оборудование и программное обеспечение, предназначенное для цифрового телевещания. Как сообщили PanARMENIAN.Net в компании Apaga Technologies, для представителей телекомпаний Армении будут проведены индивидуальные двухчасовые презентации таких возможностей цифрового телевидения, как создание виртуальной студии и др. с помощью продуктов компаний Grass Valley и NewTek. Презентации пройдут с 30 ноября по 2 декабря в гостинице «Мариотт Армения».
Компании Grass Valley и NewTek – обладатели премий Emmy. Grass Valley производит многофункциональные системы для распространения и доставки цифрового или аналогового сигнала, для наземного, кабельного, спутникового, IPTV и мобильного телевидения, включая цифровые и аналоговые передатчики собственного производства. NewTek – ведущий производитель программного и аппаратного обеспечения для полнофункционального видеомонтажа, создания ТV программ, организации трансляций, презентаций, 3D-анимации и спецэффектов.