29 Նոյեմբեր 2010 - 12:15 AMT
Նոյեմբերի 24-ին Վրաստանի գազատրանսպորտային ընկերության կողմից հայտնաբերվել է Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս մայրուղային գազամուղի Սիոնի-Գուդաուրի հատվածում ճնշման անկում, ինչի հետևանքով նվազել է ՀՀ մատակարարվող բնական գազի ծավալները` օրական մոտ 1,5 մլն խմ չափաքանակով:
Վրացի գործընկերները հաղորդել են, որ նոյեմբերի 29-ին կտրամադրվի տեղեկատվություն ՀՀ գազամատակարարումն ամբողջապես վերականգնելու վերաբերյալ:
«Հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների»,- նշվում է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Газотранспортная компания Грузии 24 ноября на участке Сиони – Гудаури магистрального газопровода Северный Кавказ-Закавказье обнаружила падение давления газа, в результате чего сократился ежесуточный объем подачи газа в Армению, порядка на 1,5 млн куб.м.
Грузинские коллеги сообщили, что 29 ноября будет предоставлена информация о восстановлении газоснабжения Армении в полном объеме.
«Газоснабжение потребителей республики будет осуществляться без ограничений», – отмечается в сообщении пресс-службы ЗАО «АрмРосгазпром».