Նոյեմբերի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում իրականացվել է 3,35 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 359.05 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 359.24:
Ընդ որում, նոյեմբերի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 359.28 դրամ` նոյեմբերի 26-ի համեմատ նվազելով 0.89 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 475.18 դրամ է` նվազելով 2.15 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 11.48 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,35 млн. по курсу 359,05 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 359,24 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 29 ноября составил 359,28 драмов, сократившись по сравнению с 26 ноября на 0,89 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 475,18 драмов, сократившись на 2,15 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 пункта, составив 11,48 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.