Հայաստանի համախառն միջազգային ռեսուրսները 2010թ. երրորդ եռամսյակում ավելացել են 65,7 մլն դոլարով կամ 3,7 տոկոսով՝ կազմելով 1,85 մլրդ դոլար: Այդ մասին հայտարարում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
Ընդ որում, Արժույթի միջազգային հիմնադրամում փոխառության հատուկ իրավունքների ծավալը 2010թ. սեպտեմբերի ավարտին երրորդ եռամսյակի սկզբի համեմատ կրճատվել է 0,4 տոկոսով և կազմել է 43,3 մլն դոլար:
Բացի այդ, ՀՀ համախառն արտաքին պարտքը երրորդ եռամսյակի վերջում կազմել է 691,7 մլրդ դոլար՝ ավելանալով 6,3 տոկոսով եռամսյակի սկզբի համեմատ:
Երկրի մաքուր արտաքին ռեզերվները ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի ավարտին կազմել են 1161 մլն դոլար՝ հուլիսի սկզբի 1135,9 մլն դոլարի դիմաց:

29 Ноябрь 2010 - 15:16 AMT
Валовые международные резервы Армении за III квартал 2010 года увеличились на $65,7 млн или на 3,7%, составив $1,85 млрд. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.
При этом объем специальных прав заимствования (SDR) в Международном валютном фонде на конец сентября 2010 года сократился по сравнению с началом третьего квартала на 0,4% и составил $43,3 млн.
Кроме того, валовые внешние обязательства на конец третьего квартала составили $691,7 млрд, увеличившись по сравнению с началом квартала на 6,3%.
Чистые внешние резервы страны в конце сентября текущего года составили $1161 млн против $1135,9 млн в начале июля.