Նոյեմբերի 30-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 358.73 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 358.7 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 30-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 359.07 դրամ` նոյեմբերի 29-ի համեմատ նվազելով 0.21 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 475.18 դրամ է` նվազելով 8.32 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 11.44 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 30 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,2 млн. по курсу 358,73 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 358,7 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 30 ноября составил 359,07 драмов, сократившись по сравнению с 29 ноября на 0,21 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 466,86 драмов, сократившись на 8,32 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 пункта, составив 11,44 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.