2010 թ. Հայաստանում հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին արտադրվել է 9,6 մլն լիտր կոնյակ, ինչը 35,2%-ով ավելի է 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից: Հանրապետության Ազգային վիճակագրական ծառայությունը հաղորդում է, որ այդ նույն ժամանակահատվածում երկրում արտադրվել է 8,1 մլն լիտր օղի, ինչը 12,9% -ով պակաս է 2009 թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսների ցուցանիշից:
Բացի այդ, 2010 թ. հունվար-հոկտեմբերին արտադրվել է 3,5 մլն լիտր գինի` 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի 2,8 մլն լիտրի փոխարեն (26,8%-ով ավելի):
Միաժամանակ հաշվետու ժամանակահատվածում երկրում արտադրվել է 14 մլն լիտր գարեջուր, ինչը 44,3%-ով ավելի է 2009 թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին արտադրվածից: Շամպայն գինիների արտադրությունն ավելացել է 54%-ով` կազմելով 279,3 հազ. լիտր:
Ոչ ալկոհոլային ըմպելիքների արտադրությունը հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին կրճատվել է 0,3%-ով` կազմելով 29,1 մլն լիտր:

30 Ноябрь 2010 - 13:51 AMT
В январе-октябре 2010 года в Армении было произведено 9,6 млн литров коньяка, что на 35,2% больше показателя аналогичного периода 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 8,1 млн литров водки, что меньше показателя января-октября 2009 года на 12,9%.
Кроме того, в январе-октябре 2010 года было произведено 3,5 млн литров вина, против 2,8 млн литров в тот же период 2009 года (больше на 26,8%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 14 млн литров пива, что на 44,3% больше, чем в январе-октябре 2009 года. Производство шампанских вин выросло на 54%, составив 279,3 тыс. литров.
Производство безалкогольных напитков в январе-октябре сократилось на 0,3%, составив 29,1 млн литров.