1 Դեկտեմբեր 2010 - 12:30 AMT
GXP կենտրոնը և Դեղարտադրողների և ներմուծողների միությունը ներկայացրել են նոր կայքեր` www.pharmunion.am և www.gxp.am: Այդ մասին Երևանում լրագրողներին հայտնել միության գործադիր տնօրեն Սամվել Զաքարյանը: Նրա խոսքերով, այդ նախաձեռնությունը կապված է նրա հետ, որ միությունը վերջին մի քանի ամիսներին լայն գործունեություն է ծավալել` կապված դեղագործության ոլորտում բարեփոխումների հետ:
Իր հերթին, GXP գերազանցության կենտրոնի տնօրեն Արամ Ղազարյանն ասել է, որ 2009-ի մայիսին ստեղծված կենտրոնի նպատակը դեղագործության ոլորտում կադրերի շարունակական վերապատրաստումն է` GXP համաշխարհային չափանիշներին համապատասխանելու համար: Կենտրոնն արդեն անցկացրել է տարբեր թեմաներով 10 դասընթացներ: «Տեղեկատվության և ուսումնական գործընթացի հասանելիության համար որոշում է ընդունվել ստեղծել մանրամասն տեղեկատվությամբ կայք: GXP կենտրոնի կայքում գործում է ոլորտի համար աննախադեպ մեծ գրադարան, որտեղ շուկայի մասնակիցները կարող են ծանոթանալ ժամանակակից համաշխարհային գրականության հետ»,- ասել է նա:

1 Декабрь 2010 - 12:30 AMT
Союз производителей и импортеров лекарств и Центр GXP презентовали свои новые сайты: www.pharmunion.am и www.gxp.am. Об этом сообщил журналистам в Ереване исполнительный директор Союза Самвел Закарян. По его словам, данная инициатива связана с тем, что Союз в последние несколько месяцев развернул широкую деятельность, связанную с реформами в сфере фармацевтики.
В свою очередь, директор Центра превосходства GXP Арам Казарян сказал, что целью созданного в мае 2009 года центра является продолжительная переподготовка кадров сферы фармацевтики для их соответствия мировым стандартам GXP. Центр уже провел 10 курсов по различным темам. «Для доступности информации и учебного процесса было принято решение создать сайт с подробной информацией. На сайте существует беспрецедентно большая для сферы библиотека, где участники рынка смогут ознакомиться с актуальной мировой литературой», – сказал он.