2 Դեկտեմբեր 2010 - 10:35 AMT
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում կայացել է «Հայաստանի ազգային փոխադրողի ապրանքանիշի ստեղծումը» կլոր սեղանը պրոֆեսիոնալ գովազդային և դիզայներական հանրության մասնակցությամբ, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Միջոցառման կազմակերպիչներ են «ՀԿԵՈւ»-ն և ռեբրենդինգի նախագծի գլխավոր կապալառու «Ձեր ապրանքանիշը: Կրեատիվ լուծումներ» գործակալությունը: Կլոր սեղանի ընթաքում մասնակիցները քննարկել են, թե Հայաստանին բնորոշ որ գծերը պետք է արտացոլվեն նոր ապրանքանիշում:
Մասնագետների կարծքով, դրանք են` Հայաստանի հնագույն պատմությունը և հարուստ մշակույթը, բացի դրանից, նոր ապրանքանիշը պետք է խորհրդանիշի փոփոխություններ:
Ռեբրենդինգի ընթացքում «ՀԵԿՈւ»-ն նախատեսում է փոխել անունը: Նոր անունը պետք է ընկերության նկատմամբ վստահություն ներշնչի, դրական ասոցիացիաներ ստեղծի, ինչպես նաև առանձնացնի հայկական երկաթուղիները հարևան մրցակիցներից:

В ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» состоялся круглый стол «Создание брэнда национального перевозчика Армении» с участием представителей профессионального рекламного и дизайнерского сообществ, сообщает пресс-служба компании.
Организатором мероприятия выступили «ЮКЖД» и генеральный подрядчик по проекту ребрэндинга – брэндинговое агентство «Ваша марка. Креативные решения» (ВМКР). В ходе круглого стола участники обсудили, какие уникальные черты Армении должен позиционировать новый брэнд.
По мнению специалистов, ими являются древняя история и богатая культура республики, помимо этого, изначально новый брэнд должен символизировать перемены. Были также рассмотрены возможные риски для брэнда в связи с позиционированием в качестве национального брэнда Армении.
В ходе ребрэндинга «ЮКЖД» планирует сменить свое имя на новое. Новое имя должно создавать ощущение доверия к компании, создавать положительные ассоциации, а также отличать армянские железные дороги от соседних конкурирующих.