2 Դեկտեմբեր 2010 - 15:31 AMT
Հայաստանի կառավարությունը հավանություն է տվել ՀՀ 2011թ. պետական բյուջեի նախագծում փոփոխություններ կատարելու մասին որոշման նախագծին
Հայաստանի կառավարությունը դեկտեմբերի 2-ին նիստում հավանություն է տվել ՀՀ 2011թ. պետբյուջեի նախագծի ցուցանիշներում փոփոխություններ կատարելու մասին արձանագրային որոշման նախագծին: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:
Հայաստանի խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովներում և լիագումար նիստում ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, պատգամավորական խմբերի, խմբակցությունների և անհատ պատգամավորների կողմից ներկայացվել են շուրջ 600 առաջարկություններ, որոնց ավելի քան մեկ երրորդն ընդունվել է։
ՀՀ 2011թ. պետական բյուջեի նախագծի լրամշակված տարբերակը հաստատվել է և սահմանված կարգով կներկայացվի ՀՀ Ազգային Ժողով։
Հայաստանի 2011 թվականի պետական բյուջեի նախագծի համաձայն, բյուջեի ծախսերը կկազմեն մոտ 1,1 տրլն դրամ, եկամուտները` 852 մլրդ դրամ: Ընդ որում բյուջեի պակասորդը կկազմի ՀՆԱ 3,9%:

Правительство Армении на заседании в четверг одобрило протокольное решение о внесении изменений в проект госбюджета страны на 2011 год. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
После рассмотрения проекта бюджета в парламенте Армении, депутатами, фракциями и политическими партиями было представлено порядка 600 предложений, из которых треть были приняты.
Дополненный проект бюджета на 2011 год был утвержден в установленном порядке и будет представлен Национальному собранию РА.
Согласно проекту государственного бюджета Армении на 2011 год расходы бюджета составят порядка 1,1 трлн драмов, а доходы – 852 млрд драмов. При этом дефицит бюджета составит 3,9% от ВВП.