Դեկտեմբերի 3-ին «Արմավիա» ավիաընկերությունը պարգևատրեց 700000-րդ ուղևորին, որը Մոսկվա-Երևան չվերթի ուղևոր Լուսինո Մոսոյանն էր, ով վերջին երեք օրվա ընթացքում հասցրել էր երեք անգամ օգտվել ընկերության ծառայություններից: Լուսինե Մոսոյանը Հայաստան էր տանում Էջմիածնի համար իր կողմից պատրաստված Տիրամոր պատկերով վիտրաժը:
«Հավատարիմ մնալով իր ավանդույթներին` «Արմավիան» այս անգամ ևս հաճելի անակնկալ մատուցեց իր 700000-րդ ուղևորին»,- ասաց «Արմավիա» ընկերության կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնակատար Աղվան Գրիգորյանը: Նրա խոսքով, 2010 թվականին ուղևորների հոսքն աճել է 2009 թվականի համեմատ: Ընդ որում` նա ավելացրեց, որ ընկերության ուղևորներին նոր անակնկալներ են սպասվում` հույս հայտնելով, որ 2011 թվականին ընկերությունը ռեկորդային ցուցանիշի կհասնի` 1 միլիոն ուղևոր, և այդ դեպքում հաջողակին «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենա կհասնի:

3 Декабрь 2010 - 12:35 AMT
3 декабря авиакомпания «Армавиа» наградила своего 700 000 пассажира, им стала пассажир рейса Москва – Ереван Люсине Мосоян, которая за последние три дня успела три раза воспользоваться услугами компании. Люсине Мосоян везла в Армению изготовленный ею витраж с изображением Богоматери для Эчмиадзина.
«Придерживаясь своих традиций, «Армавиа» и на этот раз преподнесла приятный сюрприз 700 000 пассажиру», – сказал исполняющий обязанности коммерческого директора «Армавиа» Агван Григорян. ( Г-же Мосоян вручили большой телевизор). По его словам, пассажиропоток в 2010 году возрос по сравнению с аналогичным периодом 2009 года. При этом он добавил. Что пассажиров компании ждут новые сюрпризы, выразив надежду, что в 2011 году компания достигнет рекордного показателя в 1 млн пассажиров, а счастливчику достанется автомобиль марки Мерседес.