Դեկտեմբերի 3-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,45 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 360.12 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 360.26 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360.06 դրամ` դեկտեմբերի 2-ի համեմատ ավելանալով 0.66 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 477.04 դրամ է` ավելանալով 3.03 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.07 կետով` կազմելով 11.51 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,45 млн по курсу 360,12 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 360,26 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 декабря составил 360,06 драма, увеличившись по сравнению с 2 декабря на 0,66 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 477,04 драма, увеличившись на 3,03 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 пункта, составив 11,51 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.