3 Դեկտեմբեր 2010 - 16:55 AMT
Դեկտեմբերի 3-4-ը «Հազարամյակի մարտահրավեր – Հայաստան» հիմնադրամը կազմակերպել էր աշխատանքային սեմինար շինարարության որակի վերահսկողության, առողջապահության և անվտանգության ապահովման, բնապահպանական և սոցիալական հարցերի վերաբերյալ: Ինչպես հաղորդում է Հիմնադրամի մամլո ծառայությունը, սեմինարը կարևոր է Հայաստանում շինարարության վերահսկողության և բնապահպանական լավագույն միջազգային փորձի ներդրման առումով:
ՀՄՀ-Հայաստան ծրագրի ավարտին` 2011թ.-ի սեպտեմբերին, Հազարամյակի մարտահրավեր կորպորացիայի ներդրումը Հայաստանի գյուղատնտեսության և ոռոգման համակարգերում կկազմի շուրջ 180 միլիոն ԱՄՆ դոլար:

3 Декабрь 2010 - 16:55 AMT
3-4 декабря Фонд «Вызов тысячелетия – Армения» организовал семинар по контролю качества строительства, обеспечению здравоохранения и безопасности, а также вопросам экологии и защиты окружающей среды. Как сообщает пресс-служба Фонда, семинар важен с точки зрения внедрения лучшего международного опыта в Армении по контролю над качеством строительства и экологическим вопросам.
К завершению программы Фонда в сентябре 2011 года, инвестиции Корпорации Вызов тысячелетия в сфере сельского хозяйства и орошения Армении составят $180 млн.