4 Դեկտեմբեր 2010 - 10:16 AMT
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՀՏՄՊՊՀ) որոշման դեմ «Լուսակերտի տոհմային թռչնաֆաբրիկա» ՍՊԸ-ի հայցով դատական նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 25-ին, հայտարարել է ֆաբրիկայի տնօրեն Մինասե Եփրեմյանը: «Մենք չենք մուծել տուգանքը, քանի որ համաձայն չենք հանձնաժողովի որոշման հետ»,-ասել է նա դեկտեմբերի 4-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում:
ՀՏՄՊՊՀ 5 մլն դրամով տուգանել է «Լուսակերտի տոհմային թռչնաֆաբրիկա» ՍՊԸ-ին անբարեխիղճ մրցակցության համար: Այդ առնչությամբ թռչնաֆաբրիկան հայց է ներկայացրել ընդդեմ ՀՏՄՊՊՀ որոշման:

Суд по иску ООО «Лусакертскую племенную птицеводческую фабрику» против решения Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении состоится 25 декабря, сообщил ее глава Минасе Епремян. «Мы не уплатили штраф, так как не согласны с решением Комиссии», – подчеркнул он 4 декабря на пресс-конференции в Ереване.
ГКЗЭК оштрафовала ООО «Лусакертскую племенную птицеводческую фабрику» на общую сумму в 5 млн. драмов за недобросовестную конкуренцию. В связи с этим птицефабрика обратилась в Административный суд Армении с иском против решения ГКЗЭК.