6 Դեկտեմբեր 2010 - 13:03 AMT
Դեկտեմբերի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,6 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 360.20 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 360 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360.16 դրամ` դեկտեմբերի 3-ի համեմատ ավելանալով 0.10 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 477.18 դրամ է` ավելանալով 0.13 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն անփոփոխ է մնացել` 11.51 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,6 млн. по курсу 360,20 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 360 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 декабря составил 360,16 драмов, увеличившись по сравнению с 3 декабря на 0,10 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 477,18 драмов, увеличившись на 0,13 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – 11,51 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.