Դեկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել 52 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT5205C111 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 9 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 461 մլն 982 հազար դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 361 մլն 982 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 100 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 912 105 141 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.5306% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 10.2000%:

6 декабря состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 52-недельных облигаций серии AMGT5205C111 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 9 дилеров.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 2,46 млрд. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Объем размещения облигаций составил 1 млрд. Доход, полученный от размещения, составил 912,1 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 9,5306%, при точке отсечения 10,2000%.