7 Դեկտեմբեր 2010 - 11:47 AMT
«Բիբլոս բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն իր գործունեության ընդլայնման շրջանակներում սկսում է մասնաճյուղեր բացել երկրի մարզերում: Այդ մասին մամլո ասուլիսում հաղորդել է Բիբլոս բանկ խմբի գլխավոր տնօրեն դոկտոր Ֆրանսուա Բասսիլը:
«Խորհրդանշական է, որ այսօր` 1988-ի երկրաշարժի զոհերի հիշատակի օրը, մենք հայտարարում ենք Վանաձոր քաղաքում ներդրումային ծրագրերի գործարկման մասին, որն առավել տուժած շրջաններից է: Ակնկալում ենք, որ հաջորդ տարվա սկզբին Վանաձորում արդեն կբացվի մեր նոր մասնաճյուղը»,- ասել է նա:
Միաժամանակ, նա չի բացառել Հայաստանում այլ բանկ ձեռք բերելու կամ միավորման հնարավորությունը. «Լիբանանում մենք ձեռք ենք բերել 5 բանկեր, մենք արդեն փորձ ունենք այս գործում»:

7 Декабрь 2010 - 11:47 AMT
ЗАО «Библос Банк Армения» в рамках стратегии расширения своей деятельности, начнет открывать филиалы в регионах страны. Об этом сообщил на пресс-конференции после третьего годового собрания акционеров банка в Ереване генеральный директор группы «Библос Банк» доктор Франсуа Бассил.
«Символично, что сегодня в день памяти жертв землетрясения 1988 года, мы объявляем о запуске инвестиционных программ в городе Ванадзор, который является одним из наиболее пострадавших регионов. Ожидаем, что в начале следующего года в этом городе уже откроется наш новый филиал», – сказал он.
В то же время Бассил не исключил возможное слияние или приобретение другого банка в Армении: «В Ливане мы уже приобрели 5 банков, у нас уже есть опыт в этом деле».