2010թ. հունվար-հոկտեմբերին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անունով կատարվել է 1267,3 մլն դոլարի դրամական փոխանցում: Ինչպես ասվում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, այս ցուցանիշը կրճատվել է 3 տոկոսով կամ 38,6 մլն դոլարով՝ 2009թ. նախորդ շրջանի համեմատ:
Փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից՝ 868,2 մլն դոլար, այնուհետև՝ ԱՄՆ-ից՝ 99,3 մլն դոլար ր ԱՄԷ-ից՝ 22,5 մլն դոլար: Թուրքիան դրամական փոխանցումների ծավալով 9-րդ տեղում է 2103 հազար դոլար ցուցանիշով:
Բացի այդ, Հայաստանից իրականացվող փոխանցումների ծավալը հաշվետու շրջանում կրճատվել է 4,7 տոկոսով՝ կազմելով 580 մլն դոլար, 2009թ. հունվար-հոկտեմբերի 608,8 մլն դոլարի դիմաց:

В январе-октябре 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $ 1267,3 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель сократился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 3% или на $38,6 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $868,2 млн, далее следует США – $99,3 млн и ОАЭ – $22,5 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем $2103 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж сократился на 4,7%, составив $580 млн против $608,8 млн в январе-октябре 2009 года. Чистый приток поступлений в январе-октябре сократился на 1,4% и составил $687,2 млн против $697 млн в январе-октябре 2009 года.