Հայաստանի առևտրային բանկերի վարկային հատկացումների ծավալը հոկտեմբերի ավարտին կազմել է 883,9 մլրդ դրամ, սեպտեմբերի համեմատ ավելանալով 3,1 տոկոսով կամ 26,9 մլրդ դրամով: Ինչպես ասվում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, ընդհանուր գումարից 841,4 մլրդ դրամը հատկացվել է երկրի ռեզիդենտներին, իսկ 42,5 մլրդ՝ ոչ ռեզիդենտներին:
Բացի այդ, վարկային միջոցների 42,9 տոկոսը հատկացվել է դրամով, իսկ 57,1 տոկոսը՝ արտարժույթով:
Ընդ որում, հատկացված վարկերի ամենամեծ ծավալը բաժին է ընկնում արդյունաբերության ոլորտին՝ 182,7 մլրդ դրամ և առևտրի՝ 178,4 մլրդ դրամ: Սպառողական վարկերը կազմել են 150,4 մլրդ դրամ, հիփոթեքային վարկերը՝ 85,1 մլրդ դրամ, շինարարության ոլորտում՝ 68 մլրդ դրամ: Բացի այդ, գյուղատնտեսական վարկերի ծավալը հոկտեմբերի վերջում կազմել է 48 մլրդ դրամ, սպասարկման ոլորտում՝ 37,6 մլրդ դրամ, տրանսպորտի ու կապի ոլորտում՝ 25,5 մլրդ դրամ:

Общий объем кредитных вложений коммерческих банков Армении на конец октября 2010 года составил 883,9 млрд драмов, увеличившись по сравнению с показателем сентября на 3,1% или на 26,9 млрд драмов. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, из общей суммы 841,4 млрд драмов было предоставлено резидентам страны, а 42,5 млрд – нерезидентам.
Кроме того, 42,9% кредитных средств было выдано в драмах, а 57,1% – в иностранной валюте.
При этом наибольший объем выданных кредитов резидентам приходится на сферу промышленности – 182,7 млрд драмов. Далее следуют: сфера торговли – 178,4 млрд драмов; потребительские кредиты – 150,4 млрд драмов; ипотечные кредиты – 85,1 млрд драмов, сфера строительства 68 млрд драмов. Кроме того, объем сельскохозяйственных кредитов на конец октября составил 48 млрд драмов, сферы обслуживания – 37,6 млрд драмов, сферы транспорта и связи – 25,5 млрд драмов.