8 Դեկտեմբեր 2010 - 13:24 AMT
Երրորդ եռամսյակի արդյունքում «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն արդեն կատարել է նախատեսված ցուցանիշները և ընդգրկվել է Հայաստանի խոշորագույն բանկերի եռյակում, դեկտեմբերի 8-ին լրագրողներին է ասել բանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: «Կարծում եմ, որ մինչև տարեվերջ այդ դիրքերը կհաստատվեն, այժմ մենք 10-20 տոկոսով գերազանցում ենք տարեկան պլանը»,-ասել է նա:
Ըստ բանկիրի, 2010-ին բանկը նշեց իր 100-ամյակը, ինչի կապակցությամբ լուրջ մարքեթինգային ակցիա է տեղի ունենում: Ավելին, այս տարի բանկը գործարկել է 12 տարբեր ծառայություններ, ճանաչվել է «Հայաստանի 2010թ. լավագույն բանկը» The Banker ամսագրի կողմից: «Այս տարին դարձավ հավակնությունները հաստատելու տարի»,-ասել է Տիգրան Ջրբաշյանը:
Անդրադառնալով 2011թ. ծրագրերին՝ Ջրբաշյանը նշել է, որ նախանշվել են հաջորդ երեք տարիների նպատակները: «Հաջորդ տարին լինելու է ենթակառուցվածքների տարի, նախատեսվում է զարգացնել մասնճյուղերի ցանցը, լրացուցիչ ներդրումներ կիրականացվեն տեխնոլոգիաների մեջ»,-ասել է նա:
Բանկի զարգացման գծով տնօրենն ասել է նաև, որ հաջորդ տարի խնդիր է դրված դուրս գալ ՀՀ սահմաններից: «Ձևաչափն ու բովանդակությունը մենք այժմ քննարկում ենք»,-նշել է նա: Ավելին, Ամերիբանկը մտադիր է ամրապնդել իր դիրքերը առաջատարների եռյակում, իսկ որոշ ցուցանիշներով պահպանել առաջնությունը հանրապետության բանկային համակարգում:

8 Декабрь 2010 - 13:24 AMT
По результатам третьего квартал ЗАО «Америабанк» уже выполнил плановые показатели и вошел в тройку крупнейших банков Армении, сообщил журналистам 8 декабря в Ереване директор по линии развития банка Тигран Джрбашян. «Думаю, к концу года эти позиции подтвердятся, сейчас же мы идем с опережением на 10-20% от годового плана», – сказал он.
По словам банкира, 2010 год ознаменовался тем, что банк отметил свое столетие, в связи с чем проходит серьезная маркетинговая акция. Более того, в этом году банк запустил 12 различных услуг для клиентов, был признан «Лучшим банком 2010 года в Армении» со стороны журнала The Banker. «Этот год был годом подтверждения наших амбиций», – добавил директор по линии развития ЗАО «Америабанк».
Касаясь же планов на 2011 год, Тигран Джрбашян отметил, что в ходе прошедшей стратегической сессии были уточнены цели на следующие три года. «Следующий год будет годом инфраструктуры, планируется развить филиальную сеть, будут осуществлены дополнительные инвестиции в технологии», – сказал он.
Директор по линии развития банка также сообщил, что на следующий год поставлена задача выхода за пределы Армении. «Формат и содержание мы сейчас обсуждаем», – отметил он. Более того, «Америабанк» намерен закрепиться в тройке лидеров, а по некоторым показателям сохранить первенство в банковской системе республики.