8 Դեկտեմբեր 2010 - 14:08 AMT
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 7-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պատվիրակությանը` կառույցի ղեկավար Արտյոմ Մովսեսյանի գլխավորությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերագործարկման հետ կապված հարցեր:
Իրականացվող աշխատանքների ընթացքի մասին տեղեկություններ է հաղորդել Արցախի Հանրապետության ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Դմիտրի Աթբաշյանը: Իրենց նկատառումներն են արտահայտել նաեւ Արտյոմ Մովսեսյանը եւ ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի մասնագետները:
Երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել իրականացվող աշխատանքների տեմպերի կապակցությամբ՝ ընդգծելով միաժամանակ, որ անհրաժեշտ է ակտիվացնել աշխատանքները որակյալ կադրերի եւ մասնագետների պատրաստման ուղղությամբ: Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

8 Декабрь 2010 - 14:08 AMT
7 декабря президент НКР Бако Саакян принял находящуюся с рабочим визитом в Арцахе делегацию Главного управления гражданской авиации при правительстве РА во главе с руководителем структуры Артемом Мовсесяном.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с реконструкцией степанакертского аэропорта, говорится в сообщении главного информационного управления аппарата президента НКР.
Начальник управления Гражданской авиации при правительстве Республики Арцах Дмитрий Атбашьян проинформировал о ходе проводимых работ. Глава государства выразил удовлетворение темпами проводимых работ, подчеркнув при этом необходимость активизировать подготовку квалифицированных кадров и специалистов.