Դեկտեմբերի 8-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,05 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 359.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 359.50 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 8-ին ԱՄՆ 1 դոլարիմիջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 359.87 դրամ` դեկտեմբերի 6-ի համեմատ նվազելով 0.24 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 475.86 դրամ է` նվազելով 5.94 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեք ավելացել է 0.01 կետով` կազմելով 11.54 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

8 Декабрь 2010 - 14:22 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,05 млн. по курсу 359,50 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 359,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 8 декабря составил 359,87 драмов, сократившись по сравнению с 7 декабря на 0,24 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 475,86 драмов, сократившись на 5,94 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 пункта – 11,54 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.