ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարության դեկտեմբերի 9-ին նիստի ժամանակ հանձնարարել է ոստիկանությանը պարզեցնելպարտադիր ապահովագրման պոլիսների ստացման կարգը ժամանակավոր տրանսպորտային միջոցների օգտագործման համար:
Մասնավորապես, նրա խոսքերով, դա հիմնականում վերաբերվում է տրանսպորտային միջոցներին, որոնք կիրառվում են ֆերմերների կողմից 2-3 ամիսների ընթացքում: «Բոլոր գյուղացիների համար մենք պետք է ստեղծենք այս փուլում բարենպաստ պայմաններ տրանսպորտային միջոցների կիրառման համար, ինչը թույլ կտա նվազագույնի հասցնել նրանց ծախսերը»,- ասել է նա:

Премьер-министр РА Тигран Саркисян на заседании правительства 9 декабря поручил полиции облегчить порядок получения полисов обязательного страхования для временно использующихся транспортных средств.
В частности по его словам, это в основном касается транспортных средств, которые используются фермерами в течение 2-3 месяцев. ''Для всех сельчан мы должны создать благоприятные условия использования транспортных средств в этот период, что позволит свести к минимуму их расходы'',- сказал он 9 декабря.