9 Դեկտեմբեր 2010 - 09:03 AMT
Հայաստանի խորհրդարանում շարունակվում են 2011-ի պետբյուջեի նախագծի շուրջ քննարկումները: Հանդես գալով ՀՀ խորհրդարանում` ՀՅԴ պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը հայտարարել է, որ 2011-ի պետբյուջեի նախագիծը նախաձեռնող չէ: «Պետբյուջեի նախագիծը չի խրախուսում տնտեսական մրցակցությունը, փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը:
Ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում անհրաժեշտ է մշակել նոր սոցիալ-տնտեսական ռազմավարություն»,- ասել է Մինասյանը և հավելել, որ ՀՅԴ-ն քվեարկելու է բյուջեի նախագծի «դեմ», հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի խորհրդարանական թղթակիցը:
Իր հերթին, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը հայտարարել է, որ խմբակցությունը ողջունում է բյուջեի վերջնական նախագծում պաշտպանական ծախսերի ծավալի ավելացումը, բայց միաժամանակ նշել է, որ չի կարելի բավարարվել ձեռք բերվածով:
ՀՀ ԱԺ ֆինանսաբյուջետային հանձնաժողովի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը հայտարարել է, որ հանձնաժողովը կքվեարկի նախագծի ընդունման օգտին:
Պետբյուջեի նախագիծը պաշտպանում է նաև «Օրինաց երկիր» խմբակցությունը: իր հերթին, ՀՀ ԱԺ խոսնակը կոչ է արել պատգամավորներին քվեարկել պետբյուջեի նախագծի ընդունման օգտին, հայտարարելով, որ դա բխում է Հայաստանի ազգային շահերից:

9 Декабрь 2010 - 09:03 AMT
В парламенте Армении продолжаются обсуждения вокруг проекта госбюджета страны на 2011 год. Выступая в парламенте РА, депутат от АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян заявил, что проект госбюджета 2011 года не является инициативным. “Проект бюджета не поощряет экономическую конкуренцию, развитие среднего и малого бизнеса. В условиях финансово-экономического кризиса необходимо разработать новую социально-экономическую стратегию”,- сказал Минасян, добавив, что АРФД проголосует “против” проекта бюджета, сообщает парламентский корреспондент PanARMENIAN.Net.
В свою очередь депутат от фракции “Процветающая Армения” Вартан Бостанджян заявил, что фракция приветствует увеличение объемов оборонных расходов в окончательной версии проекта бюджета, но в тоже время подчеркнул, что нельзя останавливаться на достигнутом.
Председатель постоянной финансово-бюджетной комиссии НС РА Гагик Минасян, представив свои замечания и комментарии относительно проекта бюджета, заявил, комиссия проголосует “за” принятие проекта.
Проект госбюджета поддерживает также фракция “Оринац Еркир”. В свою очередь спикер НС РА призвал депутатов проголосовать за принятие проекта госбюджета, заявив, что этого требуют национальные интересы Армении.