9 Դեկտեմբեր 2010 - 09:31 AMT
Հայաստանի կառավարությունը դեկտեմբերի 9-ին 80 «կողմ», 14 «դեմ» ձայների հարաբերակցությամբ ընդունել է երկրի 2011թ. պետբյուջեի նախագիծը: Քվեարկությունից առաջ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կիսել է ընդդիմադիր խմբակցությունների մտահոգությունն այն առումով, որ բյուջեի նախագիծը ռիսկեր է պարունակում:
«Վստահ եղեք, այդ ռիսկերը կառավարության ուշադրության կենտրոնում են և մենք ամեն ին կանենք դրանք նվազեցնելու համար»,-ասել է վարչապետը: Սարգսյանը կրկին հաստատել է, որ 2011թ. պետբյուջեն ունի հստակ սոցիալական ուղղվածություն՝ կոչ անելով քվեարկել բյուջեի ընդունման օգտին:
2011թ. ՀՀ պետբյուջեն կազմում է 1,1 տրիլիոն դրամ: Բյուջեի եկամտային մասը կհասնի 852 մլրդ դրամի: Բյուջեի դեֆիցիտը կպահպանվի նաև 2011թ.՝ կազմելով 148 մլրդ դրամ:

9 Декабрь 2010 - 09:31 AMT
Парламент Армении 9 декабря 80 голосами "за", 14 "против" голосами принял проект государственного бюджета страны на 2011 год. Выступая до голосования в парламенте страны, премьер-министр Армении Тигран Саркисян разделил обеспокоенность оппозиционных фракций парламента относительного того, что проект госбюджета содержит много рисков. "Будьте уверены, что эти риски находятся в центре внимания правительства, и мы будем делать все для сокращения этих рисков",- сказал премьер. Саргсян вновь подтвердил, что госбюджет 2011 года имеет четкую социальную направленность, призвав парламентариев проголосовать за принятие проекта бюджета.
Таким образом, госбюджет Армении 2011 год составит около 1,1 триллиона драмов. Доходная часть бюджета достигнет 852 миллиардов драмов. Дефицит бюджета в 2011 году составит 148 миллиардов драмов.