9 Դեկտեմբեր 2010 - 12:38 AMT
Դեկտեմբերի 9-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 360 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 9-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 359.68 դրամ` դեկտեմբերի 8-ի համեմատ նվազելով 0.19 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 475.28 դրամ է` նվազելով 0.58 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 11.59 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 9 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,3 млн. по курсу 360 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 360 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 9 декабря составил 359,68 драмов, сократившись по сравнению с 8 декабря на 0,19 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 475,28 драмов, сократившись на 0,57 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,04 пункта – 11,59 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.