Դեկտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել 60 ամիս մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) միջնաժամկետ AMGN6014A151 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցելեն 7 գործակալներ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 2,5 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 7,4 մլրդ դրամ, որից մրցակցային` 6,8 մլրդ դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 607,5 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 2 469 441 271 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 14.4752% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 14.5777%:

9 декабря состоялся аукцион по размещению государственных среднесрочных казначейских 60-недельных облигаций серии AMGN6014A151 объемом в 2,5 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняло участие 7 дилеров.
Объем эмиссии облигаций составил 2,5 млрд. драмов, а спрос – 7,4 млрд. драмов, из которых по конкурентным заявкам 6,8 млрд. драмов, а 607,5 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 2,47 млрд. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 14, 4752%, при точке отсечения 14,5777%.