10 Դեկտեմբեր 2010 - 14:07 AMT
2010թ. դեկտեմբերի 6-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 81,545,028 ԱՄՆ դոլար 359.41 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 80,660,547 ԱՄՆ դոլար 360.53 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,500,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 359.87 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 5,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360.13 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 29-ից դեկտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 19.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 35.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

10 Декабрь 2010 - 14:07 AMT
С 6 по 10 декабря на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 81,545,028 долларов США по 359.41 драмов/1 доллар США и продано 80,660,547 долларов США по 360.53 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 10,500,000 долларов США по 359.87 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 5,100,000 по 360.13 драмов/1 доллар США.
С 29 ноября по 5 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 19,4 млрд. драм, а долларовых кредитов – 35,9 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.