10 Դեկտեմբեր 2010 - 15:17 AMT
«Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ-ն երկրորդ տարին անընդմեջ MoneyGram միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի կողմից ճանաչվել է որպես «Հայաստանի Հանրապետությունում համակարգով հաճախորդներին գերազանց սպասարկող» բանկ:
Բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ 2010 թվականի դեկտեմբերի 7-8-ը ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում MoneyGram կողմից կազմակերպված «MoneyGram. ձեռքբերումներ և զարգացման նոր հեռանկարներ» կոնֆերանսը եզրափակվեց Իսրայելում և ԱՊՀ տարածաշրջանում MoneyGram կազմակերպության հիմնական գործընկերների հանդիսավոր ընդունելությամբ և պարգևատրման արարողությամբ, որտեղ «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ-ին շնորհվեց ՀՀ-ում համակարգով հաճախորդներին գերազանց սպասարկող բանկի կոչում:
Միջոցառմանը մասնակցել են 11 երկրներից հրավիրված MoneyGram համակարգին անդամակցող բանկերի ներկայացուցիչները`Հայաստան, Բելարուս,Վրաստան, Ղազախստան, Ղրղստան, Ռուսաստան, Մոլդովա, Տաջիկստան, Ուկրաինա, Ուզբեկիստան և Իսրայել, ինչպես նաև MoneyGram բարձրաստիճան ղեկավարությունը:

ОАО «Армэкономбанк» второй раз подряд был признан «Банком, превосходно обслуживающим клиентов по системе MoneyGram в Армении».
В сообщении пресс-службы банка отмечается, что церемония награждения прошла в Москве 7-8 декабря в рамках конференции «Достижения и перспективы развития MoneyGram», по итогам которой состоялась церемония награждения основных партнеров MoneyGram на территории СНГ и в Израиле.
В церемонии приняли участие представители банков, сотрудничающих с системой MoneyGram из 11 стран – Армении, Беларуси, Грузии, Казахстана, Кыргызстана, России, Молдовы, Таджикистана, Украины, Узбекистана и Израиля, а также руководство платежной системы.