13 Դեկտեմբեր 2010 - 13:07 AMT
Դեկտեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26136117 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 7 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 3,1 մլրդ դրամ, որից մրցակցային` 2,9 մլրդ դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 200 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 959 մլն դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.3100% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.4000%:

13 декабря состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 26-недельных облигаций серии AMGT26136117 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 7 дилеров.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 3,1 млрд. драмов, из которых по конкурентным заявкам 2,9 млрд. драмов, а 200 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Объем размещения облигаций составил 1 млрд. Доход, полученный от размещения, составил 959 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.3100% при точке отсечения 8.4000%.