Դեկտեմբերի 14-ին տեղի է ունեցել 18 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT18194116 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 6 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 114 մլն 257 հազար դրամ, որից մրցակցային` 1 մլրդ 914 մլն 257 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 200 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 973,2 մլն դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 7.8550% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 7.9800%:

14 Декабрь 2010 - 13:43 AMT
14 декабря состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 18-недельных облигаций серии AMGT18194116 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 6 дилеров.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 2,1 млрд. драмов, из которых по конкурентным заявкам 1,9 млрд. драмов, а 200 млн. драмов по неконкурентным заявкам. Объем размещения облигаций составил 1 млрд. Доход, полученный от размещения, составил 973,2 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 7.8550% при точке отсечения 7.9800%.