Այս Ամանորին ռուսների տոնական սեղանին կարող է լինել ոչ միայն ավանդական շամպայնը, այլև հայկական կոնյակը` «Կրեմլյան» ապրանքանիշով: Դեկտեմբերի 14-ին Կրեմլում համապատասխան համաձայնագիր ստորագրեցին «Կրեմլյան» Առևտրի տունը և Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատը:
10, 15 և 20 տարվա հնացմամբ «Kremlin award» պիտակով կոնյակը ռուսական շուկա մուտք կգործի արդեն այս չորեքշաբթի, նոր կրեմլյան ապրանքանիշի շնորհանդեսի ժամանակ հաղորդեց «Կրեմլյան» Առևտրի տան ղեկավար Վլադիմիր Պեշկինը, հաղորդում է РИА Новости-ն:
«Կրեմլյան» ԱՏ-ն, հանդիսանալով Նախագահի գործերի վարչության ձեռնարկությունը, ապրանք է մատակարարում իշխանության դաշնային մարմիններին: Ընկերությունը կոնյակ կմատակարարի Գործերի վարչության համակարգի ձեռնարկություններին` պետական ընդունելությունների, ինչպես նաև պետական իշխանության գերագույն մարմինների արձանագրային միջոցառումների անցկացման համար: Սպառողների լայն շրջանակի համար վաճառքով կզբաղվի «Լուդինգ» ընկերությունների խումբը:
պրանքն արդեն մոսկովյան խանութների պահեստներում է, հաղորդեցին Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատի ներկայացուցիչները: Ռուսաստանում առաջին տարվա ընթացքում վաճառքի ենթադրվող ծավալը 180-200 հազար շիշ է, իսկ հետագայում ծրագրվում է այն ավելացնել մինչև տարեկան 400-500 հազար շիշ: Կոնյակը իրացվելու է միջին և պրեմիալ գնային սեգմենտում: Հետագայում ծրագրվում է թողարկել նաև յոթամյա հնացմամբ կոնյակ:

Россияне в этот Новый год за праздничным столом смогут поднять бокалы не только с традиционным шампанским, но и с армянским коньяком под брэндом "Кремлевский". Соответствующее соглашение 14 декабря в Кремле подписали Торговый дом "Кремлевский" и Ереванский коньячно-вино-водочный комбинат "Арарат".
Коньяк выдержкой 10, 15 и 20 лет под маркой "Kremlin award" поступит в продажу уже в среду, сообщил на презентации нового кремлевского брэнда глава торгового дома "Кремлевский" Владимир Пешкин, сообщает РИА Новости.
ТД "Кремлевский", являясь предприятием Управления делами президента, поставляет продукцию федеральным органам власти. Компания будет поставлять коньяк для предприятий системы Управления делами, для проведения государственных приемов, а также на протокольные мероприятия высших органов госвласти. Продажами для широкого круга потребителей будет заниматься группа компаний "Лудинг".
Продукция уже поступила на склады московских магазинов, сообщили представители Ереванского коньячно-вино-водочного комбината "Арарат". Предполагаемый объем продаж в первый год в России – 180-200 тысяч бутылок, а в дальнейшем его планируется увеличить до 400-500 тысяч бутылок в год. Коньяк позиционируется в среднем и премиальном ценовом сегменте. В дальнейшем планируется также выпуск коньяка с семилетним сроком выдержки.