Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 15-ին մասնակցել է Ստեփանակերտ քաղաքի ջրամատակարարման 8-րդ գոտու ենթակառուցվածքների շահագործման հանձնելու հանդիսավոր արարողությանը:
Ինչպես հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, երկրի ղեկավարը կարեւոր է համարել շուրջօրյա ջրամատակարարման ապահովումը՝ ընդգծելով, որ այս ուղղությամբ աշխատանքները կկրեն շարունակական բնույթ:
Նախագահին ուղեկցում էին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Վազգեն Միքայելյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

15 декабря президент республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии сдачи в эксплуатацию инфраструктуры восьмой зоны системы водоснабжения города Степанакерта.
Как сообщает главное информационное управление аппарата президента республики Арцах, глава государства посчитал важным обеспечение круглосуточного водоснабжения, подчеркнув, что работы в этом направлении будут нести продолжительный характер.
Президента сопровождали вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян, мэр Степанакерта Вазген Микаелян, другие должностные лица.