15 Դեկտեմբեր 2010 - 12:40 AMT
Դեկտեմբերի 15-ին Երևանում կայացել է «Ucom» հեռահաղորդակցային ընկերության կենտրոնական գրասենյակի բացման արարողությունը: Ինչպես ասել է իր ելույթում «Ucom»-ի գործադիր տնօրեն Հայկ Եսայանը, դա թվով չորրորդ սպասարկման կենտրոնն է Երևանում: Կենտրոնը միավորում է սպասարկման կենտրոնը և դատա-կենտրոնը: Ընկերությունն աշխատում է Երևանի երեք համայնքներում, իսկ 2011-ից ընկերությունը սկսելու է սպասարկել Երևանի Նոր Նորք, Ավան և Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքները: Հայկ Եսայանի խոսքերով, այսօր ընկերությունում աշխատում է 214 մարդ:
«Ucom» ընկերությունը շվեդական հեռահաղորդակցական սարքավորումների արտադրող «Ericsson» ընկերության հետ համագործակցության շրջանակներում կառուցել է ժամանակակից օպտիկամանրաթելային ցանց, որի հիման վրա տրամադրում է լայնաշերտ ինտերնետի, ֆիքսված հեռախոսակապի, IP-հեռուստատեսության ծառայություններ: «Ucom» գլխամասային գրասենյակի բացումը վկայում է շուկայում ընկերության երկարաժամկետ ծրագրերի մասին: Մենք հավատում ենք հայկական հեռահաղորդակցային շուկայի զարգացմանը»,- ասել է Արևելյան Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում «Ericsson»-ի փոխնախագահ Զորան Լուկովիչը: Բացման արարողությանը մասնակցել են նաև ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը և էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:

Открытие центрального офиса телекоммуникационной компании «Ucom» состоялось 15 декабря в Ереване. Как сказал в своем выступлении исполнительный директор Ucom Айк Есаян, это четвертый по счету центр обслуживания в Ереване. Офис объединяет центр обслуживания, дата-центр, также здесь расположились кабинеты администрации и техническая часть. Компания работает в трех общинах Еревана, а с 2011 года компания начнет обслуживать жителей общин Нор-Норк, Аван и Канакер-Зейтун. По словам Айка Есаяна, на сегодняшний день в компании работают 214 человек.
Компания «Ucom» в рамках сотрудничества со шведским производителем телекоммуникационного оборудования «Ericsson» построила современную оптоволоконную сеть, на основе которой предоставляет услуги широкополосного доступа в Интернет, фиксированной телефонной связи, IP-телевидения. “Открытие головного офиса «Ucom» свидетельствует о долгосрочных планах компании на рынке. Недавно «Ericsson» также открыл свое представительство в Армении. Мы верим в развитие армянского телекоммуникационного рынка”, – сказал вице-президент «Ericsson» в Восточной Европе и Центральной Азии Зоран Лукович. В торжественном открытии центрального офиса Ucom приняли участие премьер-министр Армении Тигран Саргсян и министр экономики Нерсес Ерицян.