15 Դեկտեմբեր 2010 - 12:40 AMT
Դեկտեմբերի 15-ին Երևանում կայացել է «Ucom» հեռահաղորդակցային ընկերության կենտրոնական գրասենյակի բացման արարողությունը: Ինչպես ասել է իր ելույթում «Ucom»-ի գործադիր տնօրեն Հայկ Եսայանը, դա թվով չորրորդ սպասարկման կենտրոնն է Երևանում: Կենտրոնը միավորում է սպասարկման կենտրոնը և դատա-կենտրոնը: Ընկերությունն աշխատում է Երևանի երեք համայնքներում, իսկ 2011-ից ընկերությունը սկսելու է սպասարկել Երևանի Նոր Նորք, Ավան և Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքները: Հայկ Եսայանի խոսքերով, այսօր ընկերությունում աշխատում է 214 մարդ:
«Ucom» ընկերությունը շվեդական հեռահաղորդակցական սարքավորումների արտադրող «Ericsson» ընկերության հետ համագործակցության շրջանակներում կառուցել է ժամանակակից օպտիկամանրաթելային ցանց, որի հիման վրա տրամադրում է լայնաշերտ ինտերնետի, ֆիքսված հեռախոսակապի, IP-հեռուստատեսության ծառայություններ: «Ucom» գլխամասային գրասենյակի բացումը վկայում է շուկայում ընկերության երկարաժամկետ ծրագրերի մասին: Մենք հավատում ենք հայկական հեռահաղորդակցային շուկայի զարգացմանը»,- ասել է Արևելյան Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում «Ericsson»-ի փոխնախագահ Զորան Լուկովիչը: Բացման արարողությանը մասնակցել են նաև ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը և էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:

On December 15, Ucom telecommunication company opened headquarters in Yerevan, incorporating service center, data center, company administration and technical departments.
As Ucom executive director Hayk Yesayan stated during the opening ceremony, “The company is operating in 3 Yerevan communities, with Ucom coverage to be extended to Nor Nork, Avan and Kanaker Zeytun communities in 2011. At present the company employs 214 people.”
Ucom, in cooperation with Ericsson Swiss manufacturer of telecommunication equipment, constructed a modern optic-fiber network for provision of access to broadband internet services, fixed telephone connection and IP-Television.
As Zoran Lukovic, Ericsson Vice President in Eastern Europe and Central Asia noted, “the opening of Ucom headquarters is a proof of the company’s long-term plans in Armenian market.”
Armenian Prime Minister Tigran Sarsyan and Economy Minister Nerses Yeritsyan participated in the opening ceremony.