Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի արտաքին հարաբերությունների գլխավոր տնօրինության Արևելյան Եվրոպայի, Հարավային Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով տնօրեն Գունար Վիգանդին, որը Երևանում է գտնվում Եվրոպական Միության հետ Հայաստանի Ասոցացման համաձայնագրի բանակցությունների լիագումար երրորդ նիստին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը, Գունար Վիգանդը կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել բանակցությունների ընթացքն ու գրանցված առաջընթացը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է արվել նաև ԵՄ-ի հետ խոր և համապարփակ ազատ առևտրի մասին համաձայնագրի կարևորությանը և այդ ուղղությամբ բանակցություններ սկսելու վերաբերյալ կողմերի պատկերացումներին:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял главу генеральной дирекции Еврокомиссии по Восточной Европе, Южному Кавказу и Центральной Азии Гуннара Виганда, который находится в Ереване для участия в третьем заседании по ассоциативному соглашению между Арменией и ЕС.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, Гуннар Виганд представил премьеру ход переговоров и достигнутые результаты.
В ходе встречи стороны также подчеркнули важность соглашения о глубокой и всеобъемлющей свободной торговле между ЕС и Арменией и выразили свои представления о начале переговоров в данном направлении.