Դեկտեմբերի 16-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելեց Բյուրեղավանի «Glass-world company» ապակե տարայի արտադրության ընկերություն, որտեղ ծանոթացավ նոր արտադրական հնարավորությունների հիմնադրման ծրագրերի հետ:
Ընկերության սեփականատերերից Արամ Քոչարյանի խոսքով` 2011 թվականին ընկերությունը 17 մլն դոլար կներդնի նոր նախագծերի մեջ:
Զարգացման եվրասիական բանկի ֆինանսավորման դեպքում «Glass-world company» ընկերությունը հաջորդ տարի նախատեսում է պիտակների, կափարիչների, ստվարաթղթե արկղերի, ինչպես նաև խմելու ջրի շշալցման նոր գործարաններ բացել:
Քոչարյանը հաղորդեց, որ ներկա պահին ընկերությունը տարեկան 120 մլն միավոր ապակե տարա է արտադրում, որոնցից 67%-ն արտահանվում է այլ երկրներ: Ընկերության հաճախորդներն են այնպիսի ընկերություններ, ինչպիսիք են «Coca-Cola», «Pepsi», «Borjomi», «Biluga», ինչպես նաև հայկական ընկերություններ` Երևանի կոնյակի-գինու-օղու «Ararat» գործարանը, «Tamara fruit», «Noy», «Artfood» և մի շարք այլ ընկերություններ:
«Glass-world company» ընկերությունում ներկա պահին աշխատում է 314 մարդ, որոնց միջին աշխատավարձը կազմում է 132 հազ. դրամ:

16 декабря президент Армении Серж Саркисян посетил компанию по производству стеклотары “Glass world company” в городе Бюрегаван, где ознакомился с программами основания новых производственных возможностей.
Пo словам одного из владельцев компании, Арама Кочаряна, в 2011 году компания собирается инвестировать в новые проекты 17 млн. доларов.
При финансировании Евразийского Банка Развития компания “Glass-world company” в следующем году предусматривает открыть новые заводы по производству этикеток, крышек, гофротары, а также – по бутылированию питьевой воды.
Кочарян сообщил, что на данный момент компания производит 120 млн. единиц стеклотары, из которых 67 % экспортируется в другие страны. Клиентами компании являются такие компании, как “Coca-Cola”, “Pepsi”, “Borjomi”, “Beluga”, а так же армянские компании – ереванский коньячно-вино- водочный завод “Ararat”, “Tamara fruit”, “Noy”, “Artfood” и ряд других компаний.
В компании ''Glass world company'' на данный момент работает 314 человек, средняя заработная плата составляет 132 тыс. драмов.