Դեկտեմբերի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 200 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 360.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 360 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360.94 դրամ` դեկտեմբերի 15-ի համեմատ ավելանալով 0.03 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 477.63 դրամ է` նվազելով 2.52 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 11.74 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $200 тыс. по курсу 360,25 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 360 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 декабря составил 360,94 драмов, увеличившись по сравнению с 15 декабря на 0,03 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 477,63 драмов, сократившись на 2,52 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 пункта – 11,74 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.