Դեկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել 36 ամիս մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) միջնաժամկետ AMGN3621A138 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 2,5 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 10,3 մլրդ դրամ, որից մրցակցային` 9,1 մլրդ դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 1,2 մլրդ դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 2,5 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 2,5 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 13.7429% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 13.6830%: Աճուրդին մասնակցելէ 7 գործակալ:

16 декабря состоялся аукцион по размещению государственных среднесрочных казначейских 36-недельных облигаций серии AMGN3621A138. Об этом сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.
Объем эмиссии ГКО составлял 2,5 млрд. драмов, а спрос составил 10,3 млрд. драмов, из которых по конкурентным заявкам 9,1 млрд. драмов, а 1,2 млн. драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 2,5 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 13.7429%, при точке отсечения 13.6830%. На аукционе приняли участие 7 агентов.