17 Դեկտեմբեր 2010 - 13:26 AMT
Դեկտեմբերի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 900 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 359 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 359 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 17-ին ԱՄՆ 1 դոլարիմիջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360.94 դրամ` դեկտեմբերի 16-ի համեմատ նվազելով 0.69 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 481.04 դրամ է` ավելանալով 3.41 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.01 կետով` կազմելով 11.75 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 17 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $900 тыс. по курсу 359 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 359 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 17 декабря составил 360,25 драмов, сократившись по сравнению с 16 декабря на 0,69 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 481,04 драмов, увеличившись на 3,41пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,01 пункта – 11,75 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.