17 Դեկտեմբեր 2010 - 13:27 AMT
Տեղեկություններն այն մասին, թե «Արմավիայի» ուղևորները հրաժարվում են մեկնել Մոսկվա, չի համապատասխանում իրականությանը
Սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ էին հայտնվել այն մասին, որ դեպի Մոսկվա «Արմավիայի» այսօրվա չվերթից օգտվել է ընդամենը 7 ուղևոր, մյուսները վերադարձրել են տոմսերը:
Ընկերության մամլո ծառայությունում հերքել են այդ տեղեկատվությունը: «Բոլոր մոսկովյան չվերթերը կատարվում են ըստ ժամանակացույցի, իսկ տեղեկատվությունն այն մասին, թե այսօր տոմսերի մի մասը վերադարձվել է, չի համապատասխանում իրականությանը»,- PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել «Արմավիա» ընկերությունում: Ավելին, ընկերությունը ավելացնում է դեպի Մոսկվա թռիչքների քանակը:
Նշենք, որ նման լուրերի առաջացման պատճառն այն է, որ Մոսկվայում և շրջաններում շարունակվում են հարձակումները ազգամիջյան հողի վրա: Նախօրեին Մոսկվայում սպանվել է Ուզբեկստանի քաղաքացի, իսկ Վիետնամի քաղաքացին դաժան ծեծի է ենթարկվել: Ինչպես հաղորդում են ռուսական լրատվամիջոցները, ազգայնական հողի վրա բախումներին մասնակցում են նույնիսկ երեխաները՝ Դոլգոպրուդնի քաղաքում դպրոցականը դանակահարել է կովկասցի իր համադասարանցուն:

17 Декабрь 2010 - 13:27 AMT
Информация о том, что пассажиры «Армавиа» отказались лететь в Москву, не соответствует действительности
В социальных сетях появилась информация относительно того, что сегодняшний рейс авиакомпании «Армавиа» в Москву улетел с 7-ю пассажирами, а остальные пассажиры передумали и сдали билеты.
В пресс-службе компании опровергли данную информацию. «Все московские рейсы осуществляются согласно графику, а информация о том, что сегодня были возвращены билеты, не соответствует действительности», – сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в «Армавиа». Более того, компания увеличивает число рейсов в этом направлении.
Надо отметить, что подобная информация появилась на основе того, что в Москве и области продолжает расти число случаев нападения на межнациональной почве. Накануне на юго-западе столицы неизвестными убит гражданин Узбекистана, подозреваемый в преступлении задержан. На юго-востоке Москвы избит гражданин Вьетнама. Как сообщают российские агентства, в разборках с националистическим подтекстом участвуют даже дети: в подмосковном Долгопрудном школьник пырнул ножом соученика с Кавказа.