Երևանի «Նաիրիտ» քիմիական գործարանի ղեկավարությունը Հայաստանի նախագահի հանձնարարականի համաձայն 65%-ով մարել է իր աշխատակիցների նկատմամբ կուտակած աշխատավարձերի պարտքը: Այդ մասին հաղորդում է գործարանի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ աշխատավարձի գծով պարտքի մնացած մասը կմարվի հաջորդ շաբաթվա ընթացքում:
Նշենք, որ «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ-ն նոյեմբերի 18-ին իր աշխատակիցներին վճարեց մեկ ամսվա աշխատավարձը` համաձայն Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի նոյեմբերի 12-ի հանձնարարականի: Ընդ որում` նախագահի հանձնարարականի համաձայն, պարտքի մնացած մասը պետք է մարվի հաջորդ ամսվա ընթացքում:

17 Декабрь 2010 - 13:36 AMT
Руководство Ереванского химического завода «Наирит» согласно распоряжению президента Армении погасило задолженность по заработным платам перед своими сотрудниками на 65%. Об этом сообщает пресс-служба завода.
В сообщении отмечается, что оставшаяся часть задолженности по зарплатам будет погашена в течение следующей недели.
Отметим, что ЗАО «Завод Наирит» выплатило 18 ноября заработную плату за один месяц своим работникам в ответ на поручение президента Армении Сержа Саргсяна от 12 ноября. При этом, согласно поручению президента, остальная задолженность должна была быть погашена в течение следующего месяца.