2010 թ. դեկտեմբերի 13-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 79,029,410 ԱՄՆ դոլար 359.85 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 88,491,978 ԱՄՆ դոլար 361.11 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվելէ 11,000,000 ԱՄՆդոլարի առք և վաճառք 361.08 դրամ մեկԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,550,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 360.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Դեկտեմբերի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 19.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 29.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 13 по 17 декабря на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 79,029,410 долларов США по 359.85 драмов/1 доллар США и продано 88,491,978 долларов США по 361.11 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 11,000,000 долларов США по 361.08 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,550,000 по 360.70 драмов/1 доллар США.
С 6 по 12 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 19,2 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 29,9 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.