Ընթացիկ տարվա 11 ամսում Հայաստանում ավելացել է զենքի և թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության ծավալը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը: Ըստ նրա, 2010թ. գրանցվել է թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության 1135 դեպք: Ըստ նրա, դա 305 դեպքով գերազանցում է նախորդ տարվա ցուցանիշները: Պողոսյանն ասել է նաև, որ առգրավվել է 72կգ 534գ թմրանյութ: Նա նշել է, որ ուժեղ ազդեցության թմրանյութերը ներկրվում են Հայաստան Իրանից:
Անդրադառնալով զենքի ապօրինի շրջանառությանը, Հունան Պողոսյանն ասել է, որ գրանցվել է զենքի և զինամթերքի ապօրինի շրջանառության 429 դեպք, ինչը 16 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա ցուցանիշները: Նա նաև հաղորդել է, որ առգրավվել է և կամավոր հանձնվել է 976 միավոր զենք:

17 Декабрь 2010 - 13:54 AMT
В течение одиннадцати месяцев текущего года в Армении увеличился незаконный оборот оружия и наркотиков. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил первый заместитель начальника Полиции РА, генерал-майор Унан Погосян. По его словам, в 2010 году было зафиксировано 1135 случаев незаконного оборота наркотиков. Согласно Погосяну, это на 305 случаев превышает показатели прошлого года. В этом контексте он сообщил, что было конфисковано 72 кг 534 г наркотических средств. При этом он заметил, что сильнодействующие наркотики ввозятся в Армению из Ирана.
Касаясь незаконного оборота оружия, первый заместитель начальника Полиции РА сказал, что было зафиксировано 429 случаев незаконного оборота оружия и боеприпасов, что на 16% превышает показатели прошлого года. Он также сообщил, что было конфисковано и добровольно сдано 976 единиц оружия.