20 Դեկտեմբեր 2010 - 13:51 AMT
Դեկտեմբերի 20-ին տեղի է ունեցել 39 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT39199110 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 5 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 1 մլրդ 214 մլն 800 հազար դրամ, որից մրցակցային` 1 մլրդ 114 մլն 800 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 100 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 932 427 158 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.5565% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 10.1111%:

20 Декабрь 2010 - 13:51 AMT
20 декабря состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 39-недельных облигаций серии AMGT39199110 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 5 дилеров и Казначейский депозитарий.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 1 млрд. 214 млн. 800 тыс драмов, из которых по конкурентным заявкам 1 млрд. 114 млн. 800 драмов, а 100 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Объем размещения облигаций составил 1 млрд. Доход, полученный от размещения, составил 932 427 158 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 9.5565% при точке отсечения 10.1111.