20 Դեկտեմբեր 2010 - 13:53 AMT
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է «USSD-Մենյու» ծառայության գործարկման մասին, ինչն անմիջապես բջջային հեռախոսից հնարավորություն է տալիս մուտք գործել ընկերության ծառայություններին: Ծառայության միջոցով բաժանորդը հեշտությամբ կարող է ակտիվացնել կամ ապաակտիվացնել բջջային կապի ծառայությունները, ստանալ տեղեկատվական բնույթի, սակագնային փաթեթների, միացված ծառայությունների և այլնի վերաբերյալ տեղեկատվություն: «USSD-Մենյու» ծառայությունն ակտիվացնելու համար բաժանորդը բջջային հեռախոսով պետք է հավաքի *111# հայերեն լեզվի և *112# ռուսերեն լեզվի ընտրության համար: Ծառայությունը հասանելի է Beeline բջջային կապի բոլոր բաժանորդներին:
«Մենք մշտապես ընդլայնում ենք մեր հաճախորդներին հասանելի ծառայությունների շրջանակը: Բջջային կապի տեխնոլոգիաների զարգացմանը զուգընթաց, ինչպես նաև տասնյակ նոր առաջարկների ներմուծումն առիթ հանդիսացավ ազատելու մեր բաժանորդներին ծառայությունների ակտիվացման կամ ապաակտիվացման կոդերը հիշելու անհրաժեշտությունից: Բջջային կապի օպերատորի նոր առաջարկը՝ «USSD-Մենյու» ծառայությունը նպատակ ունի և՛առավելագույնս խնայել մեր բաժանորդների ժամանակը և՛հեշտացնել մուտքը դեպի մեր ընկերության ծառայություններ», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
«USSD-Մենյու» ծառայության ակտիվացումը չի պահանջում բջջային հեռախոսի լրացուցիչ կարգավորումներ և գործում է գրեթե բոլոր բջջային հեռախոսներում: Ծառայությունն անվճար է, բաժանորդը համաձայն իր սակագնային փաթեթի վճարում է միայն հատուկ ծառայությունների համար: Ծառայությունը հասանելի է ռոումինգում:

20 Декабрь 2010 - 13:53 AMT
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о запуске услуги «USSD-Меню», позволяющей получить доступ к услугам мобильной связи Beeline непосредственно с мобильного телефона. С помощью услуги абонент может с легкостью подключать или отключать услуги мобильной связи, получать справочную и персональную информацию о тарифном плане, подключенных сервисах и т.д. Для активации услуги «USSD-Меню» клиенту нужно набрать на мобильном телефоне команду *111# для выбора интерфейса армянского языка и *112# для выбора русского языка. Услуга доступна всем абонентам мобильной связи Beeline.
«Мы постоянно расширяем спектр услуг, доступных нашим клиентам. С развитием технологий мобильной связи и внедрением десятков новых предложений стало актуальным избавить наших абонентов от необходимости запоминать многочисленные коды активации или деактивации услуг. Новое предложение оператора связи – услуга «USSD-Меню» направлена на то, чтобы и максимально сберечь время наших абонентов, и облегчить им доступ к мобильным сервисам нашей компании», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко. Активация услуги «USSD-меню» не требует дополнительных настроек мобильного телефона и работает на абсолютном большинстве мобильных аппаратов. Услуга «USSD-Меню» бесплатная, абонент платит только за подключение конкретного сервиса согласно своему тарифному плану. Услуга доступна в роуминге, сообщает пресс-служба компании.