Հայաստանի համար գազի սակագինը 2011-ի ապրիլի 1-ից կդառնա շուկայական, Երևանում լրագրողներին ասել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի վարչության նախագահի տեղակալ, «Գազպրոմ» ԲԲԸ-ի մերձավոր արտերկրների հետ աշխատանքի վարչության պետ Անատոլի Պոդմիշալսկին: «Եթե լինեն այլ հնարավոր տարբերակներ, ապա դրանք կարող են որոշվել առաջիկա 2-3 ամսում, եթե կազմակերպվեն բանակցություններ»,- ասել է նա:
Բացի դրանից, Պոդմիշալսկին հաղորդել է, որ «Հրազդան-5» էներգաբլոկի գործարկումը որոշ տեխնիկական պատճառներով հետաձգվել է, բայց հիմա շինարարությունն ավարտվում է, և էներգաբլոկը գործարկվելու է 2011-ի առաջին եռամսյակում:

21 Декабрь 2010 - 09:26 AMT
Цена на газ для Армении с 1 апреля 2011 года станет рыночной, сказал журналистам в Ереване заместитель председателя правления ЗАО «АрмРосгазпром», начальник управления по работе со странами ближнего зарубежья Департамента маркетинга, переработки газа и жидких углеводородов ОАО «Газпром» Анатолий Подмышальский. «Если будут другие возможные варианты, то они могут быть решены в ближайшие 2-3 месяца, если будут организованы переговоры», – добавил он.
Кроме того, Подмышальский сообщил, что запуск энергоблока «Раздан-5» из-за некоторых технических проблем затянулось, но сейчас строительство уже завершается, и энергоблок будет запущен в первом квартале следующего года.